Anunț important

Conform Hotărârii de Guvern din şedinţa din data de 18.01.2017, s-a stabilit că luni, 23 ianuarie 2017, va fi zi liberă.

În acest sens, în această zi, în Școala Gimnazială “Miron Costin”  și în Grădinița cu Program Normal Nr. 20 cursurile vor fi suspendate.

Potrivit prevederilor Hotărârii, şcolile vor întocmi un program pentru a asigura recuperarea orelor în regim de program normal, sâmbătă, 28 ianuarie 2017 sau prin prelungirea corespunzătoare a timpului de lucru până în data de 31 ianuarie 2017.

Anunţ important

În cadrul şedinţei Consiliului de Administraţie al Şcolii Gimnaziale “Miron Costin” Galaţi din data de 12 ianuarie 2017 s-a hotărât suspendarea cursurilor din corpurile A şi B (str. Alba-Iulia nr. 1-2) din data de 13.01.2017 ca urmare a înştiinţării emise de S.C. Calorgal S.A. privind defecţiuni la sistemul de încălzire şi sistarea agentului termic începând cu orele 6:00.
Cursurile suspendate vor fi recuperate.
În corpul C (str. Tecuci nr. 160) cursurile se desfăşoară după programul normal.

Anunț important

Maine, miercuri 11.01.2017 se reiau cursurile în municipiul Galați.

Anunţ

Şcoala Gimnazială “Miron Costin” Galaţi organizează concurs pentru ocuparea pe perioadă nedeterminată a funcţiei contractuale de execuţie, vacante, de muncitor întreţinere I cu atribuţii de fochist.

Mai multe informaţii aici .

Anunț important

În urma videoconferinței din data de 07.01.2017, în plenul ședinței Comitetului Județean de Situații de Urgență de la nivelul Instituției Prefectului din Județul Galați, s-a luat hotărârea ca luni și marți, 9 – 10 ianuarie 2017,  cursurile să fie suspendate pentru toți elevii din județul Galați.